Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

LogowanieInstrukcja sporządzania nowych sprawozdań Rb-34S

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 lipca 2011 13:25

 

W związku ze zmianą sposobu sporządzania sprawozdań Rb-34S, tj. jednego sprawozdania dla wszystkich rozdziałów, obowiązującą od II kwartału 2011, przedstawiamy instrukcję wykonania tych sprawozdań w programie Budżet JB Plus.

Aby utworzyć takie sprawozdanie, należy:

1.     Przejść na zakładkę „Rb-3x, 50, 27ZZ, ZN” i kliknąć „Wykaz sprawozdań”.

2.     Pojawi się okno, w którym definiujemy rodzaj sprawozdania. Klikamy przycisk „Rb 34”, po czym naciskamy „Stwórz sprawozdanie sumaryczne Rb34”. Wygeneruje nam się zbiorcze sprawozdanie, dla którego dział i rozdział będzie określony jako „0”. Zamykamy okno.

3.     W kolejnym kroku otwieramy sprawozdanie, klikając "Rb-34" na zakładce "Rb-3x, 50, 27ZZ, ZN", po czym jako sprawozdanie do edycji wybieramy to z Działem i Rozdziałem określonym jako "0" i klikamy OK.

4.     Otworzy nam się okno edycji sprawozdania. Możemy wypełnić je dwojako:

  • tradycyjnie - wprowadzając dane ręcznie, lub
  • automatycznie - jeśli wypełnione zostały sprawozdania cząstkowe (z przyporządkowanym działem i rozdziałem), program zsumuje dane z tych sprawozdań. Aby to zrobić, klikamy przycisk "Sumaryczne". UWAGA! Przy użyciu tej opcji dane wprowadzone ręcznie (pkt. a) zostaną usunięte.

5.     Po wprowadzeniu wszystkich danych, sprawozdanie zatwierdzamy za pomocą przycisku „Zatwierdź” i eksportujemy w tradycyjny sposób – zakładka „Wysyłka/Import”, przycisk „Wyślij na dyskietce/pocztą internet.” – jako sprawozdania podstawowe.

 

Poprawiony: środa, 30 stycznia 2013 13:33
 
JST.PL Wiadomości Ważne komunikaty Instrukcja sporządzania nowych sprawozdań Rb-34S